Komunisté vyloučili ze svých řad exsenátorku Bayerovou

- Aktuality autor: var

Ani KSČM, nejvíce monolitní straně ze všech, nejsou cizí vnitrostranické spory. Pár týdnů poté, co prohrála volby, přišla o členství v komunistické straně bývalá senátorka za obvod Znojmo Marta Bayerová. Tu přitom ve volbách oslabil spolustraník Petr Krátký.

Bývalá komunistická senátorka Marta Bayerová a místopředseda Senátu Zdeněk Škromach

Bývalá komunistická senátorka Marta Bayerová a místopředseda Senátu Zdeněk Škromach,zdroj: Profimedia.cz

Bayerová byla senátorkou zvolena v roce 2008. Když chtěla letos mandát obhajovat, prosadilo ji vedení KSČM proti vůli místní organizace. To podporovalo Petra Krátkého, který nakonec kandidoval jako nezávislý, zatímco Bayerová byla oficiální kandidátkou KSČM. 

Ani jeden se nedostal do druhého kola, Krátký měl 9% hlasů, Bayerová 12,5%.  Senátorem byl nakonec zvolen sociální demokrat Pavel Štohl.

Kuriózní na celé kauze bylo i to, jak oba znesváření rivalové kandidovali v paralelně probíhajících komunálních volbách. Bayerová totiž byla na kandidátce Občané městu Znojmu, zatímco Krátký vedl stranickou listinu.

Okresní výbor KSČM ve Znojmě Bayerovou ze strany následně vyloučil.

Členství v KSČM se ovšem Marta Bayerová nehodlá vzdát. "Jsem tam 40 let a ze všeho jsem zklamaná a rozčarovaná. V týdnu vše budu řešit s rozhodčí komisí. Zároveň budu požadovat potrestání okresního výboru za to, že proti mně vedl antikampaň v senátních volbách," dodala bývalá senátorka. 

Tagy: KSČM Znojmo komunální volby senátní volby česká politika

Zdroje: ČTK,Vlastní