Komunisté použili ve spotu záběry univerzity, ta se ohradila

- Aktuality autor: red

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) použila ve svém předvolebním klipu záběry Univerzity Karlovy, ta se proti tomu ostře ohradila. Škola označila použití svých symbolů v předvolebním spotu za manipulativní.

Univerzita zdůraznila, že si zakládá na své apolitičnosti. KSČM se od záležitosti distancovala, podle její mluvčí Věry Karasové zodpovídá za klip agentura, která jej natočila. 

"Použití jména a symbolů univerzity v kontextu politické agitace univerzitu poškozuje a je nekorektní a nepřípustné. UK se zásadně do předvolební kampaně nezapojuje, brání svoji akademickou půdu před politickým zneužíváním a zůstává přísně nestranná," sdělil v tiskovém prohlášení rektor školy Václav Hampl. 

V minutovém spotu se v závěru objevuje záběr Karolina a 3. lékařské fakulty UK. Na pozadí těchto snímků zní hlas předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, který mluví o přístupu ke vzdělání ne podle sociálních možností, ale podle schopností a talentu. 

"Spot KSČM byl vyroben na klíč soukromou firmou, jejíž povinností bylo řádně vypořádat i veškerá práva a náležitosti, spojené s tímto spotem," sdělila mluvčí strany Karasová. Vyjádření agentury zatím není k dispozici. 

Ve spotu se kromě Karlovy univerzity objevuje třeba také pražské letiště nebo Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Tagy: kampaň komunisté klip

Zdroje: ČTK