Kolumbijská policie našla dvě tuny kokainu. Byly ukryté v krabicích od tonerů

- Aktuality autor: pal

Kolumbijská policie objevila dvě tuny kokainu při největším zátahu proti pašerákům drog. Kokain směřoval do Mexika, kde měla být dále distribuován. Drogu se podařilo objevit díky policejnímu psovi, který policisty upozornil na podezřelý obsah v krabicích od tonerů do tiskáren. 

Kolumbijská policie ukazuje část zabaveného kokainu, který se našel v krabicích od tonerů

Kolumbijská policie ukazuje část zabaveného kokainu, který se našel v krabicích od tonerů,zdroj: Profimedia.cz

Speciálně vycvičený labrador Mona přivedl policisty k zásilce 48 krabic nakládaných do letadla směřujícího z letiště El Dorado v kolumbijské metropoli Bogotě do hlavního města Mexika.

Všechny krabice obsahovaly černý prášek, který byl označen jako toner do tiskáren a kopírek. Policisté však zjistili, že některé z krabic obsahovaly místo toneru kokain.

Protože předchozí letadlo vezlo podobnou zásilku, dala kolumbijská policie avízo mexickým kolegům, kteří poté objevili další tunu zakázaného narkotika.

Při operaci nebyl nikdo zadržen, podle policie však vedou stopy ke drogovému gangu z metropole Bogoty, který posílal kontraband mexickému kartelu Sinaloa.

Kolumbie je vedle Peru a Bolívie největším producentem kokainu na světě. Převážná část ho míří přes Mexiko do Spojených států. Policie každoročně zabaví desítky tun této drogy.

Tagy: zahraničí Kolumbie protidrogová politika obchod s drogami

Zdroje: ČTK