Kojenec, kterého zranil led ze střechy, je stále ve vážném stavu

- Aktuality autor: red

Roční kojenec s hlavou poraněnou pádem ledu z domu v pražských Nuslích podstoupil v pondělí v krčské nemocnici operaci. Stav dítěte zůstává nadále vážný.

V pondělí byl operován také čtyřletý hoch, který se těžce zranil pádem z třetího patra domu ve Zruči nad Sázavou. Oba pacienti jsou v umělém spánku na jednotce intenzivní péče dětského traumacentra, řekla mluvčí nemocnice Martina Štanclová.

Na operaci připravují lékaři devítiletého hocha z Táborska, kterého zranil led padající ze střechy školy v Mladé Vožici. Měl by být operován ještě v úterý, uvedla mluvčí. Chlapec je v umělém spánku, jeho stav je po zranění hlavy také vážný.

Po přijetí do krčské nemocnice byl v bezvědomí. Lékaři monitorují životní a mozkové funkce všech tří malých pacientů, udělali jim ultrazvukové vyšetření a CT hlavy. Jak dlouho budou v umělém spánku, nelze podle mluvčí říci, na prognózy je zatím brzy.

Rodiče chodí do nemocnice za syny na návštěvy, na JIP s nimi nemohou být trvale, hospitalizace s dětmi je možná až na standardních pokojích. Pády sněhu a ledu ze střechy v minulých dnech hrozily v Česku ve zvýšené míře.

Podobné případy se děly i v minulých letech, například v březnu 2006 se v Hranicích na Přerovsku zřítil ze střechy kus ledu na roční dítě v kočárku. Podle policie nesla zodpovědnost majitelka domu. Soud ji nakonec zprostil obžaloby, hrozily jí až dva roky vězení.

Tagy: pád kojenec střecha led

Zdroje: ČTK