Kocour se po třech letech od tsunami v Japonsku vrátil domů

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Říká se, že kočky disponují instinktem, který jim dává schopnost najít vždy a odkudkoliv cestu domů. Tuto schopnost prokázal japonský kocour Suika, když se po třech letech od zásahu ničivou vlnou tsunami vrátil svým majitelům.

Kocour

Kocour,zdroj: ThinkStock

Černý krátkosrstý kocour žil s Kazuko Jamagišiovou a jejím manželem Takeem ve městě Ofunato v prefektuře Iwate na severovýchodě Japonska, dokud 11. března 2011 neudeřilo silné zemětřesení s následnou vlnou tsunami. Dům Jamagišiových sice unikl zkáze, ale jejich kocour zmizel. Hledali ho tři měsíce, než se vzdali naděje. 

Ale letos v dubnu jiný pár z města zahlédl v nedalekém borovém lesíku stočenou černou kočku. Zvíře se chovalo přátelsky a mělo obojek, proto ho vzali do místního veterinárního střediska. Když se po několika dnech nikdo nepřihlásil, dali zaměstnanci střediska oznámení do novin - a až když ho chtěli vyfotografovat, všimli si, že má na obojku jméno a telefonní číslo Jamagišiových. 

"Kdepak jsi byl?" ptala se paní Jamagišiová svého dlouholetého předoucího kamaráda, když se znovu shledali. "Je to jako sen," dodala. Zatím není jasné, jak se Suikovi podařilo odloučení přežít. Na obojku mu ale přibyl malý zvoneček, což naznačuje, že se ho mezitím někdo ujal. 

Tagy: tsunami Japonsko návrat zvířata Kočka přírodní úkazy a katastrofy

Zdroje: ČTK