Kobra uspořádala zátah kvůli nezdaněnému tabáku. Několik lidí bylo zadrženo

AKTUALIZOVÁNO SLEDUJEME (aktualizováno: 7. 10. 2014 17:57) - Aktuality autor: Alina Holušová

Policejní daňové komando Kobra od úterního rána zasahuje po celé republice kvůli nelegálnímu tabáku. Ve vazbě skončilo už 13 lidí. Celková škoda se podle policie zatím pohybuje v řádech stamilionů.

Kobra, kterou tvoří policisté a pracovníci celní a finanční správy, funguje od června a hlásí už řadu úspěchů

Kobra, kterou tvoří policisté a pracovníci celní a finanční správy, funguje od června a hlásí už řadu úspěchů,zdroj: Profimedia.cz

S policisty vyjeli do terénu i pracovníci finanční a celní správy. Zátah podle Hospodářských novin, které přišli s původní informací o policejní akci, nese název River a policie má spadeno nejen na nezdaněný tabák, ale i alkohol.

"Od dnešního rána zasahuje protikorupční policie, finanční správa a celní správa na celém území republiky. Provádíme úkony trestního řízení v souvislosti s obchodem s tabákovými výrobky," uvedl policejní mluvčí Jaroslav Ibehej.

Kobra se údajněr zaměřila mimo jiné na svitavský sklad společnosti Quanto CZ, jehož majitelem je svitavský zastupitel Stanislav Vodička, který kandiduje za hnutí ANO v komunálních volbách. Ve skladu zmíněné firmy měla podle informací České televize policie zajistit řadu dokumentů včetně služebního automobilu.

Zatčeným hrozí mimo jiné i obvinění z daňových úniků. Další podrobnosti policie zatím nesdělila. 

Tagy: Česko ČR daňové úniky policie ČR daňová Kobra krácení daní nezdaněné cigarety nezdaněný alkohol

Zdroje: ČTK