Klause od návratu do politiky dělí už jen krok, píše deník

- Aktuality autor: red

Exprezident Václav Klaus není daleko od návratu do aktivní politiky. Deník Právo to odvozuje z informací, které zjistil z Klausova okolí. Stejnou možnost naznačily výroky jeho bývalého poradce a vicekancléře Petra Hájka nebo bývalého premiéra a expředsedy ODS Mirka Topolánka.

Václav Klaus

Václav Klaus,zdroj: Profimedia.cz

Klausův spolupracovník Petr Hájek podle zdroje Práva řekl na shromáždění Akce D.O.S.T., že v tuto chvíli sice žádná pravice v České republice není, ale nevyloučil, že volné místo zaplní nějaký jiný pravicový subjekt.

Expremiér Mirek Topolánek se zase v jednom z rozhovorů nechal slyšet, že pokud by to bylo nutné, šel by s Klausem na barikády. Své odhodlání zopakoval také v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Tam také naznačil, že Klausův návrat by nemusel být spojen s občanskou demokracií.

Poměrně blízko má Klaus podle deníku ke straně Suverenita neúspěšné prezidentské kandidátky Jany Bobošíkové. Ta už dříve řekla serveru ilist.cz, že "nejen Česká republika, ale i Evropa potřebuje, aby lidé jako Václav Klaus opravdu byli povoláni do zbraně", cituje Právo političku.

o Klausův návrat lidé nestojí

Podle informací deníku použila Suverenita jako argument pro přesvědčování Klause, aby ji udělal svou základnou pro návrat do aktivní politiky, výsledek čtyři procenta volebních preferencí, které jí vyšly v průzkumu jedné z agentur. Suverenita by tak exprezidentovi byla k dispozici.

Jak uvedla Česká televize, podle průzkumu agentury Median a STEM/MARK si návrat Klause nepřejí tři čtvrtiny obyvatel. Jeho návrat by uvítali především příznivci ODS a také ženy.

Klaus sám v rozhovoru pro ČT před výstupem na Sněžku v rámci Svatovavřinecké pouti řekl, že jeho angažmá v ODS v dnešní době nepřichází v úvahu.

Tagy: ODS suverenita exprezident

Zdroje: ČTK