Klaus zve Nečase na Hrad. Proberou sto dní vlády i Evropskou radu

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Prezident Václav Klaus v pátek dopoledne přijme na Pražském hradě předsedu vlády Petra Nečase. Informoval o tom mluvčí Hradu Radim Ochvat.

Mezi témata diskuse obou politiků bude patřit jak sto dní vládnutí středopravé koaliční vlády, tak i blížící se Evropská rada 28. a 29. října, na kterou se Nečas chystá, uvedl mluvčí vlády Martin Kupka. 

Nečas ve středu zdůrazňoval, že s vládní sestavou ODS, TOP 09 a VV, která začala fungovat před sto dny, je schopen prosadit připravované klíčové reformy. Řekl tehdy, že vláda v prvních třech měsících rozhodně nezahálela.

Kabinet prošel zatěžkávacím obdobím, když musel učinit nepopulární opatření. Práci prý vládě neulehčilo ani období před komunálními volbami, ve kterých jsou koaliční strany soupeři. 

Evropská rada připraví Nečase o oslavy 28. října

Kvůli Evropské radě, pořádané ve dnech 28. a 29. října, se Nečas letos ani nezúčastní tradičních oslav českého státního svátku, poznamenal Kupka. Právě na tomto setkání by měly být prezentovány například pracovní návrhy expertní skupiny ministrů financí zemí EU na podobu sankcí za porušení rozpočtových pravidel eurozóny.

Praha také odmítá návrhy například na to, aby Brusel v budoucnu určoval členským státům podobu jejich rozpočtu.

Tagy: hrad schůzka

Zdroje: ČTK