Klaus podporuje bývalého soka Zemana. Hodí se na Hrad

- Aktuality autor: Michal Polák

Podle prezidenta Václava Kause je bývalý premiér a předseda ČSSD Miloš Zeman vhodná osobnost pro kandidaturu na příštího českého prezidenta. Klaus se tak vyjádřil pro dnešní vydání Mladé fronty Dnes (MfD).

"Miloše Zemana považuji za významnou osobnost české politiky, s čímž jsem se nikdy netajil. Jeho prezidentkou kandidaturu považuji za logické vyústění jeho politické i životní dráhy. O prezidentskou kandidaturu by se podle mého názoru měli ucházet lidé, kteří pro naši zemi něco vykonali. Miloš Zeman mezi ně patří," uvedl Václav Klaus pro MfD.

Zemana prezidentova podpora potěšila. "Beru to jako vyjádření sympatií. Pro mě je důležitá podpora výrazných osobností a prezident Klaus bezesporu výraznou osobností je," řekl MfD.

Zemana zatím na Hrad vysílá deset senátorů. Zeman však čeká, zda se jeho příznivcům podaří pod petici za jeho prezidentskou kandidaturu sehnat 50.000 podpisů.

Podle posledních průzkumů mezi potenciálními voliči skončil Zeman na třetím místě hned za nezávislými Janem Fischerem a Janem Švejnarem.

Tagy: zeman podpora

Zdroje: ČTK