Klaus mladší neprodlouží smlouvu jako poradce Dobeše

- Aktuality autor: Michal Polák

Ředitel gymnázia PORG Václav Klaus mladší končí jako poradce ministra školství Josefa Dobeše (VV). Ke konci roku mu totiž vypršela smlouva, uvedl server Lidovky.cz. Klaus ČTK informaci potvrdil s tím, že je beztak pracovně vytížený ve škole. Podle serveru by jej ale Dobeš chtěl na úřadě dál. Klaus Dobešovi pomáhal s opatřeními na snížení byrokracie ve školách, jeho práci si ministr chválil.

"Skončila mi smlouva, měl jsem tam jen takový pidiúvazeček. Já mám dost práce rozdělané u sebe ve škole," řekl Klaus. Soukromé pražské gymnázium PORG patří mezi nejprestižnější v republice, jeho žáci dopadli nejlépe ve státních maturitách. Od září navíc škola otevřela pobočku také v Ostravě. Klaus dodal, že svůj úkol na ministerstvu dokončil. Na konci loňského roku totiž schvalovacím procesem úspěšně prošla novela školského zákona, která přinesla jeho zeštíhlení a snížení byrokracie v chodu škol.

"Smlouva je vždycky na rok, a pak se scházíme, zhodnotíme a prodlužujeme. Moje přání je, abychom ji opět prodloužili," cituje ale server Lidovky.cz ministra Josefa Dobeše.

Prezidentův syn začal s ministrem spolupracovat v září 2010. Na doporučení lidí z okolí Hradu přijal Dobeš později jako svého poradce i kontroverzního úředníka Ladislava Bátoru. Sám prezident v minulosti označil Dobeše za nejlepšího polistopadového ministra školství.

Tagy: konec smlouva dobes poradce

Zdroje: ČTK