Klaus definitivně nebude kandidovat do voleb. Příznivci bědují

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 28. 8. 2013 13:42) - Aktuality autor: Jakub Konečný

Exprezident Václav Klaus nebude kandidovat v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny. O svém návratu do politiky ale vážně uvažoval, uvedl v zaslaném prohlášení. Podle Klause by sice bylo možné vytvořit novou stranu, která by mohla uspět, ale nesplňovala by jeho představy. Klaus je ochoten v příštích měsících pomoci jiným stranám, které budou kandidovat. 

Václav Klaus

Václav Klaus,zdroj: Isifa.com

"V posledních dnech, zejména po dramatických událostech minulých týdnů a měsíců, jsem se spolu s řadou podobně uvažujících lidí vážně zabýval pokusem využít říjnových parlamentních voleb ke svému opětovnému vstupu do každodenní politiky," uvedl Klaus. 

Exprezident se kvůli tomu scházel se svými příznivci a podporovateli. "V krátkém čase, který do voleb zbývá, lze sice vytvořit volební subjekt, který by určitým způsobem mohl uspět, ale nesplňoval by představy, s nimiž se v politice pohybuji, a který by i při případném volebním úspěchu mohl v politice dlouhodobě standardně působit. Proto jsem se - po dlouhém a bolestném rozhodování - rozhodl v těchto volbách nekandidovat," napsal exprezident. 

O Klausův návrat usilovala mimo jiné šéfka Suverenity Jana Bobošíková či někteří bývalí členové ODS. 

Tagy: krize v ODS předčasné volby 2013

Zdroje: ČTK