Kladenská nemocnice má nové vedení. Pancová z kauzy Rath došéfovala

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Vladimír Lemon byl pověřen vedením kladenské nemocnice místo Kateřiny Pancové, která figuruje v kauze kolem vazebně stíhaného poslance Davida Ratha. Dnes to sdělila Markéta Vítková z tiskového oddělení kraje. Lemon dosud v nemocnici působil ve funkci náměstka ředitelky. Protikorupční policie kvůli kauze v noci na středu prohledávala kancelář Pancové v ředitelství nemocnice.

Náměstek hejtmanky pověřené vedením kraje Marcel Hrabě (ČSSD) se dnes podle Vítkové setkal s primáři a pracovníky kladenské nemocnice, jejímž vedení je pověřen Lemon. "Ze schůzky vyplynulo, že personální změny ve vedení nemocnice nenarušují provoz a pacientům je poskytování kvalitní zdravotní péče i nadále zajištěno," uvedla Vítková. Kraj podle ní situaci dál řeší v zájmu pacientů i personálu nemocnice.

Policisté v úterý obvinili Ratha z přijetí sedmimilionového úplatku, , za což mu hrozí až dvanáctileté vězení. S ním zadrženou skupinu pak stíhají za podplácení, poškození finančních zájmů EU a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Mezi obviněnými je například ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová a exposlanec Petr Kott.

Provize pro Ratha a Pancovou měla být 24 milionů

Pancová s Kottem podle médií nechali upravit projekt na rekonstrukci buštěhradského zámku tak, aby se cena za opravy zvýšila o 46 milionů korun. Rath s tím prý souhlasil. Částka se nakonec vyšplhala na 214 milionů. Výběrové řízení vyhrála stavební firma Konstruktiva Branko vedená Pavlem Drážďanským. Trojice s ním byla údajně dohodnutá na tom, že jim za to dá provizi 24 milionů korun. Jejich první část, 14 milionů, měli dostat měsíc po uzavření smlouvy napůl Rath s Pancovou.

Stíhána je také ředitelka stavební firmy FISA Ivana Salačová. Dalšími obviněnými jsou podle médií šéfka společnosti ML Compet Lucia Novanská, jejíž firma prý vybírala vítěze tendru, a obchodní ředitel Konstruktivy Branko Tomáš Mladý.

Tagy: nemocnice pancová vedení

Zdroje: ČTK