Kindla bude žalovat i německý podnikatel Vöcklinghaus

- Aktuality autor: red

Trestní oznámení pro pomluvu a žalobu na ochranu osobnosti podá příští týden na bývalého proděkana právnické fakulty v Plzni Milana Kindla německý podnikatel Peter Vöcklinghaus.

Řekl to karlovarský advokát Karel Jelínek, který ho spolu s plzeňským advokátem Václavem Hajšmanem v ČR zastupuje.

Hajšman je zároveň rozhodcem za německou stranu v arbitráži s českým státem, kterou počátkem října Němec podal. Chce se tím domoci odškodnění ve výši až jedné miliardy korun za zmařenou investici do golfového hřiště areálu Cihelny u Karlových Varů. 

Jelínek a Hajšman spustili webové stránky www.donkindl.cz, které parafrázují Kindlovy stránky www.dockindl.cz.

"Zveřejnili jsme tam dokumenty o třech kauzách, které by měly působit jako odstrašující případ toho, jak se právo dělat nemá. Kromě Cihelen je tam kauza kliniky plastické chirurgie v Praze, kde bývalá IPB přišla asi o 300 milionů korun a karlovarská vysoká škola, propojená s právnickou fakultou Plzeň. 

"Tam vidíme největší problém v tom, že osoby, které jsou schopné připravit krádež golfového hřiště, zaměstnávají a vyučují policisty a infiltrují tak bezpečnostní složky této země, paralyzují je a ty pak nejsou schopny odhalovat trestnou činnost, k níž těmito osobami nebo na ně navázanými osobami dochází," dodal Jelínek.

Zdroje: ČTK