Kerryho čeká po pádu z kola operace, chce se vrátit do USA

- Aktuality autor: pal

Americký ministr zahraničí John Kerry si o víkendu zlomil nohu při pádu z kola ve francouzských alpách. V pondělí podstoupí vážnou operaci. Ministr strávil noc v nemocnici v Ženevě a až mu to zdravotní stav dovolí, chtěl by odcestovat zpět do Spojených států. Nehoda také narušila jeho plánovanou cestu do Španělska a Francie. 

John Kerry je vášnivým cyklistou a na to zřejmě doplatil. Po pádu z kola ho čeká operace.

John Kerry je vášnivým cyklistou a na to zřejmě doplatil. Po pádu z kola ho čeká operace.,zdroj: Profimedia.cz

Do Švýcarska mezitím ze Spojených států odletěl chirurg Dennis Burke, který v minulosti operoval Kerrymu kyčel. Burke bude ministra při návratu do vlasti doprovázet, Kerry se bude léčit v Bostonu.

Mluvčí ministerstva zahraničí John Kirby v sobotu uvedl, že 71letý Kerry si zlomil pravou stehenní kost, fraktura je v blízkosti operované kyčle. Kirby rovněž uvedl, že Kerry je i přes zranění v dobrém rozmaru a že pokračuje v práci. Dodal, že uskutečnil bezpočet telefonátů, hovořil například s prezidentem Barackem Obamou.

Nehoda se stala u městečka Scionzier v Horním Savojsku, které se Švýcarskem hraničí. Scionzier leží asi 30 kilometrů od Ženevy, kde ministr v sobotu jednal se svým íránským protějškem Mohammadem Džavádem Zarífem. Kerry, který spadl po nárazu do obrubníku, je vášnivým cyklistou a vyjížďky během svých diplomatických misí běžně podniká.

Tagy: zahraničí Spojené státy americké americké ministerstvo zahraničí operace nohy

Zdroje: ČTK