Každý šestý inzerát na práci je diskriminační, zjistil ombudsman

- Aktuality autor: red

Zaměstnavatelé mnohdy diskriminují lidi, kteří by se o práci u nich mohli ucházet. Průzkum veřejného ochránce práv Pavla Varvařovského ukázal, že každý šestý pracovní inzerát je diskriminační.

Podle něj nemusí vadit název profese v mužském rodě, protože v češtině se používá pro označení mužů i žen. Naopak za diskriminaci mužů lze považovat, když zaměstnavatel hledá například prodavačku, asistentku či kadeřnici, zveřejnil dnes Varvařovský na tiskové konferenci.

Ombudsmanův tým prozkoumal 12.000 inzerátů zveřejněných na jednom z pracovních portálů od 1. do 7. dubna. Častou nepřímo diskriminační praxí prý je, když zaměstnavatel hledá člověka do mladého kolektivu. "Nepřímo lze vyvodit, že protože máme mladý kolektiv, těžko bude vítaný starší uchazeč, protože by mladý kolektiv narušil," uvedla Lucie Obrovská z Kanceláře veřejného ochránce práv.

Diskriminace i čistý trestní rejstřík?

Za diskriminaci ombudsman považuje i situaci, kdy firma například jako pomocnou sílu na stavbu nebo do zahradnictví požaduje člověka s čistým trestním rejstříkem. Právník Michal Čermák z kanceláře upozornil, že nejčastějším důvodem pro vězení v Česku je neplacení alimentů. Aby se situace napravila, je třeba, aby si takoví lidé, jakmile opustí vězení, práci našli. Pokud i od pracovníků na nekvalifikované manuální pozice budeme požadovat čistý výpis z rejstříku trestů, alimenty ani při nejlepší vůli odsouzení platit nebudou, řekl Čermák.

Diskriminovat určité skupiny může podle něj i požadavek nepřiměřeně dlouhé praxe. V průzkumu se jeho tvůrci setkali s tím, že část inzerentů žádala třeba 15 nebo 20 let praxe. Podle Čermáka tak zároveň při požadavku vysokoškolského vzdělání mohou zaměstnavatelé vyřadit ze hry ženy či muže, kteří strávili nějaký čas s dětmi na rodičovské dovolené. "Jsme přesvědčeni, že i tam může motivace zaměstnavatele směřovat," uvedl.

Tagy: práce ombudsman varvařovský

Zdroje: ČTK