Karviná: Noční střet dvou vozů nepřežilo pět lidí

- Aktuality autor: red

Nehoda dvou osobních vozů v Karviné si dnes v noci vyžádala pět lidských životů. Na místě zahynuli tři muži a žena, pátý muž zemřel po převozu do nemocnice, informovali mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl a policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Havárie je co do počtu obětí letošní nejtragičtější nehodou.

Havárie se stala krátce po půlnoci v karvinské místní části Louky na silnici I. třídy ve směru na Český Těšín. Šestadvacetiletý řidič Renaultu 19 jel podle policie pravděpodobně vysokou rychlostí od Českého Těšína na Karvinou. Pravotočivá zatáčka vozidlo vynesla do protisměru, kde se střetlo s vozem Škoda Octavia, které řídil jednačtyřicetiletý muž. Nehodu nikdo z pasažérů obou aut nepřežil.

Řidič Škody Octavia byl ve vozidle sám, ve druhém vozu cestovali celkem čtyři lidé. Kromě řidiče další dva muži ve věku 27 a 42 let a jednadvacetiletá žena. Přímo na místě zemřeli čtyři lidé. "V okamžiku příjezdu posádky záchranné služby již nejevily žádné známky života. Utrpěli mnohočetná poranění, kterým na místě podlehli ještě před příjezdem záchranářů. Lékař již bohužel mohl konstatovat jen jejich smrt," uvedl Humpl.

Mladý řidič, který nehodu s největší pravděpodobností zavinil, byl ještě letecky přepraven do ostravské nemocnice, kde však svým zraněním podlehl. Muž měl vážná zranění končetin, hrudníku, hlavy a mozku.
Na místě nehody byl podle Viačkové i soudní znalec z oboru silniční dopravy. U zemřelých byla nařízena soudní pitva.

Tagy: úmrtí havárie Karviná

Zdroje: ČTK