Kapsch se i přes rýžování státu propadl do ztráty

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Rakouská společnost Kapsch TrafficCom, která se zabývá dopravními systémy, se ve fiskálním pololetí propadla do ztráty. Důvodem bylo zpoždění v realizaci některých velkých projektů. Čistá ztráta činila sedm milionů eur (178,2 milionu Kč) ve srovnání se ziskem 22,4 milionu eur ve stejném období loni. Firma, která vybudovala rovněž systém výběru mýta na českých dálnicích, to uvedla v dnešním prohlášení. 

Mýtná brána Kapsch na české dálnici.

Mýtná brána Kapsch na české dálnici.,zdroj: dopravníinfo.cz

Tržby skupiny se snížily o 27,1 procenta na 203,4 milionu eur. Firmě se však podařilo získat významné nové zakázky ve Spojených státech. Tyto nové projekty mi měly mít pozitivní dopad na hospodaření skupiny ve druhé polovině roku. 

Firma neposkytla bližší výhled na druhou polovinu roku. Pouze uvedla, že v září začal plánovaný velký projekt v Bělorusku. 

Společnost Kapsch vybudovala a spravuje pro stát elektronický systém mýtného pro nákladní auta a autobusy také v Česku. Za ujeté kilometry na dálnicích a některých silnicích první třídy dopravci začali platit od počátku roku 2007. V loňském roce se na mýtném v Česku vybralo rekordních 8,13 miliardy korun a za roky, po které je mýtný systém v provozu, stát vybral celkem 31,9 miliardy korun.

Tagy: dálnice korupce ekonomika tunel tunelování

Zdroje: ČTK