Kandidáti na prezidenta přeruší o Vánocích kampaň

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Prezidentští kandidáti se během Vánoc chystají přerušit svoji kampaň před lednovou přímou volbou. Vyplynulo to z jejich odpovědí v anketě. Míní, že lidé by si měli během svátků od politiky odpočinout. Osobnosti nominované do klání o prezidentské křeslo se chystají být hlavně doma se svými rodinami. 

Kandidáti na prezidenta

Kandidáti na prezidenta,zdroj: Mediafax

"Vánoční svátky budu trávit se svojí manželkou Radkou na naší chalupě v Harrachově, už se tam moc těším. Přijedou nás možná navštívit vnoučata, chystají se k nám přátelé. Doufám, že podmínky na lyžování budou dobré," uvedl místopředseda Senátu za ODS Přemysl Sobotka. "Jako první jsem kdysi slíbil, že lidem pod vánoční stromeček nepolezu. To hodlám dodržet," dodal. 

Předvolební kampaň nechá o Vánocích stát také někdejší premiér Miloš Zeman. Nechce občany, "kteří se radují z Vánoc, otravovat během oslav svátků". "Svátky budu trávit v Praze se svojí rodinou a budu se těšit na dlouhý spánek, dobré jídlo a na lásku svých blízkých," uvedl. 

Nezávislá Táňa Fischerová bude svátky trávit se synem a s přáteli. "Jsou to svátky duchovní a rodinné a politika do nich nepatří. Kampaň v tu dobu přeruším, stejně nevedu klasickou kampaň," napsala v odpovědi Fischerová

U rodinného stolu se o Vánocích sejde také s nejbližšími předsedkyně strany Suverenita Jana Bobošíková. "Moc se na Štědrý den těším, konečně se sejdeme v klidu celá rodina," napsala. Dodala k tomu, že jinak je doma sama, protože jedna dcera studuje v Kanadě, druhá je s manželem pracovně v Německu. 

Kandidát strany TOP 09 a její šéf Karel Schwarzenberg bude trávit vánoční svátky v rodinném kruhu a kampaň na tuto dobu přeruší. Rovněž jeho volební štáb zastaví ve svátečním období svou činnost. 

Bývalý premiér úřednické vlády Jan Fischer míní, že na Vánoce by si lidé měli od politiky odpočinout. "Proto já sám aktivní kampaň o svátcích dělat nebudu. Zůstane jen pár reklamních nosičů, jejichž odstranění by bylo komplikované," řekl. Vánoce stráví se ženou Danou a synem Honzou. "O svátcích se sejdeme i s našimi dalšími dětmi a jejich rodinami. Vzhledem k počtu našich dětí a vnoučat to bude velká akce," podotkl. 

Nezávislý kandidát hudební skladatel Vladimír Franz je též přesvědčen, že politika pod stromeček nepatří. Kontaktní kampaň pro rok 2012 proto zakončí veřejnou diskusí v Praze dnes. Profil jeho iniciativy na sociální síti na jeho podporu se podle něj posléze odmlčí v neděli.

Tagy: prezidentské volby prezidentská kandidatura

Zdroje: ČTK