Kamion s dřevem se převrátil, klády pobořily stodolu

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Nákladní automobil havaroval v pátek ráno v obci Osíčko na Kroměřížsku. Osmapadesátiletý řidič nezvládl v klesání jízdu vesnicí, souprava se převrátila na bok a dopadla na chodník.

Z návěsu se uvolnil náklad dřeva a klády pobořily blízkou stodolu, sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Havárií vznikla škoda za 2,7 milionu Kč.

"Při průjezdu ostrou levotočivou zatáčkou s prudkým klesáním řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel vpravo mimo vozovku, kde havaroval a přetočil se na pravý bok. Při tom se mu uvolnil náklad, který pak následně poničil chodník, dopravní značení, oplocení dvou domů a stodolu," uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová s tím, že šofér byl lehce zraněn.

Na vozidle vznikla předběžná škoda 2,5 milionu korun. Majitelé nemovitosti vyčíslili škodu na 200 tisíc korun. V důsledku nehody byl částečně omezen provoz. Po dobu vyprošťování vozidla pak byla silnice uzavřena. Hasiči zajistili vrak tahače proti případnému požáru a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbenty.

Tagy: nehoda kamion

Zdroje: ČTK