Kalousek má tajnou nahrávku z jednání novinářů

- Aktuality autor: red

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) má nahrávku pořízenou tajně na úterním setkání šéfredaktorů českých deníků a zpravodajských týdeníků, která se konala v redakci deníku Mladá fronta Dnes.

Informuje o tom server iDnes.cz i další zpravodajské servery. Šéfredaktoři na schůzce diskutovali o společném prohlášení a dopise pro členy vlády, Senátu a sněmovny, kterým by vyzvali k nezvyšování sazby DPH na tisk a knihy. Nahrávkou se zřejmě bude zabývat policie, o věci byl informován i premiér Petr Nečas (ODS).

Podle iDnes.cz se na setkání hovořilo také o ekonomických dopadech, které by připravované zvýšení sazby DPH na 20 procent mělo na mediální trh. O dvacet čtyři hodin později, ve středu večer, kontaktoval ministr financí Miroslav Kalousek šéfredaktora MfD Roberta Čásenského a oznámil mu, že disponuje videozáznamem z tohoto setkání, uvedl server.

MAFRA půjde na policii

Kalousek prý odmítl říci, kdo mu záznam poskytl, ale tvrdí, že on za natočením schůzky nestál. Sestřih ze záznamu ministr údajně hodlá zveřejnit v pořadu Hyde Park v České televizi.

"Jsem v naprostém šoku, nikdy v životě jsem neslyšel o tom, že by byly štěnice či videokamery nasazeny přímo v redakci novin," řekl Čásenský.

Server uvedl, že společnost MAFRA, která vydává MfD a Lidové noviny, se obrátí na policii s žádostí o vyšetření nelegálního natáčení přímo v zasedací místnosti redakce.

Člen představenstva MAFRA a šéfredaktor LN Dalibor Balšínek informoval o Kalouskově telefonátu premiéra Petra Nečase. "Setkání šéfredaktorů bylo transparentní schůzkou. Krok ministra financí považujeme za naprosto neuvěřitelný útok na svobodu tisku," řekl Balšínek.

Tagy: nahravka

Zdroje: ČTK