Kalamitní stav v Jablonci zatím odvolán nebude

- Aktuality autor: Danica Klein

První kalamitní stupeň v Jablonci nad Nisou se dnes ještě odvolávat nebude. Situace se ve městě lepší, v noci na dnešek ale připadl další sníh. Kalamitní štáb se opět sejde v pondělí ráno, řekla mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová. První stupeň kalamity v Jablonci kvůli sněhu vyhlásili ve čtvrtek.

Například v části Vrkoslavice v noci připadlo asi deset centimetrů mokrého těžkého sněhu. "Ještě pořád nemáme úplně uklizená sídliště," řekla Fričová. Situace už podle ní ale vypadá lépe. Například chodníků se ve městě podařilo zprůchodnit asi 90 procent.

Čtěte také: Sněhová kalamita ustává, situace se zlepšuje

Obleva, která přišla už v pátek, způsobila, že se na některých místech v Jablonci objevily hluboké louže. Museli je pomoct odčerpávat hasiči. Bylo také nutné rozšířit příjezdové komunikace ke stanovištím komunálního odpadu, aby jej bylo možné v pondělí svážet. "Svoz odpadu by zítra neměl být vůbec ohrožený," doplnila mluvčí.

V Jablonci doufají, že už počasí situaci komplikovat nebude. Kalamitní štáb se opět sejde v pondělí v 08:00, aby se dohodl na dalším postupu.

Tagy: komunikace počasí předpověď silnice cesty sníh jablonec kalamita

Zdroje: ČTK