Kaddáfího blízcí hledají východisko, uvedla Clintonová

- Aktuality autor: red

Lidé blízcí libyjskému vůdci Muammaru Kaddáfímu navazují v celém světě kontakty a snaží se najít východisko z konfliktu. Uvedla to v úterý americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová v televizi ABC.

"Slyšeli jsme, že lidé blízcí (Muammaru Kaddáfímu) kontaktují lidi, které znají, v celém světě - v Africe, na Blízkém východě, v Evropě, v Severní Americe i jinde - a ptají se: Co máme dělat? Jak se z toho všeho máme dostat," řekla Clintonová o Libyi, která již pátým dnem čelí mezinárodní letecké ofenzivě.

"Nevím o tom, zda i sám (Muammar Kaddáfí) navazuje tyto kontakty, ale vím, že lidé jsou pověřeni jednat jeho jménem," dodala podle výňatků z jejího rozhovoru, který přetiskla agentura AFP.

Zahynul prý i jeden z Kaddáfího synů

Podle Clintonové je to jen divadlo. "Je to poněkud nepředvídatelné. Ale víme, že pro plukovníka Kaddáfího je to způsob, jak zjistit všechny možnosti, kam by mohl odejít, co by mohl dělat," uvedla šéfka americké diplomacie a zdůraznila, že tento postoj podporuje.

Uvedla také, že podle jejích informací zahynul jeden ze synů plukovníka Kaddáfího. "Nejsou ale dostačující důkazy potvrzující jeho smrt. Pokud se potvrdí, nemůže být ale připisována americkým silám," uvedla.

Neuvedla ani, o kterého Kaddáfího syna jde. Podle nepotvrzených zpráv tisku zahynul sedmadvacetiletý Chámis Kaddáfí.

Tagy: clintonova kaddafi Tripolis

Zdroje: ČTK