K otráveným zásilkám se přihlásila skupina Mstitel

- Aktuality autor: var

K rozesílání obálek s nebezpečnou toxickou látkou, které obdrželo několik českých úřadů, se přihlásila skupina říkající si "Mstitel". Jako první to uvedl to server Echo24.cz. Zatím poslední zásilka dorazila ve čtvrtek na českou ambasádu v Bratislavě.

Podezřelé zásilky obdrželo už několik českých úřadů

Podezřelé zásilky obdrželo už několik českých úřadů,zdroj: ThinkStock

Obálka zaslaná na velvyslanectví v Bratislavě obsahovala azid sodný, na Slovensko dorazila ze Švédska. Jed obsahovaly také podezřelé zásilky, které v listopadu obdržely česká ministerstva vnitra a financí. Odeslány byly ze Švédska a Slovinska. Podezřelé zásilky byly doručeny také na Pražský hrad a ministerstva spravedlnosti a vnitra; v těchto případech však nebezpečné látky neobsahovaly. 

"Informujeme Vás, že právě probíhá první část fáze číslo dvě na území SR. Česká republika naši akci bagatelizuje a neustále zlehčuje. Zásilka, včera doručena na adresu zastupitelského úřadu, byla první, další následují a jsou vázány na podnikatelské aktivity agenta Bureše na území SR," ocitovalo Echo24.cz e-mail, který podle něj přišel z jedné z největších ruských domén yandex.com. 

Skupina dále podle serveru uvedla, že přistoupí k fázi tři, která již bude mít na svědomí lidské životy. Česká republika může prý akci zastavit tím, že splní požadavky skupiny a "vyrovná své závazky". 

Tagy: terorismus Bratislava Ministerstvo vnitra vyhrožování jed Ministerstvo financí ČR česká politika

Zdroje: ČTK