Jurečka nečeká, že vedení lidovců ustoupí od resortu zemědělství

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

První místopředseda lidovců Marian Jurečka nečeká, že by dnes celostátní výbor KDU-ČSL ustoupil od ambice získat pro stranu v možné koaliční vládě ministerstvo zemědělství. Jurečka před večerním zasedáním širšího vedení strany řekl, že pokud by ho nezískali, do koalice s ČSSD a ANO by lidovci nemuseli jít. 

Marian Jurečka

Marian Jurečka,zdroj: Isifa.com

"Myslím, že by to byla vážná komplikace ve vstupu do případné budoucí koalice. Že bychom do koalice nemuseli vstoupit," uvedl Jurečka. Zopakoval, že jak ANO, tak ČSSD uplatnily svoje resortní priority, které byly respektovány, takže i lidovci by rádi prosadili svou. "Teď cítíme, že partneři s tím mají problém. To je pro nás trošku zvláštní situace," uvedl. 

Celostátní výbor lidovců má řešit to, zda lidovci přijmou nabídku ČSSD. Sociální demokraté lidovcům nabídli křeslo ministra práce a sociálních věcí společně s dopravou, nebo životním prostředím, ve vládě by měli ještě třetího zástupce bez portfeje. 

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek během dne avizoval, že lidovci jsou připraveni jednat o koalici s ČSSD a ANO i v případě, že jejich celostátní výbor dnes večer odmítne nabídku ČSSD na rozdělení vládních postů. 

Tagy: KDU-ČSL

Zdroje: ČTK