John připustil, že odvolá policejního šéfa Martinů

- Aktuality autor: red

Budoucí ministr vnitra a vicepremiér Radek John (VV) připustil, že by mohl odvolat policejního prezidenta Oldřicha Martinů. Johnovi mimo jiné vadí, že policie prý nešetří, jak má.

John v České televizi řekl, že až nastoupí do úřadu, představí kompletní reformu, jejíž součástí budou i personální změny. Podle Johna skončí například i náměstek ministra vnitra Jiří Komorous. 

"Hrozně nerad bych znejistil kohokoli, ale myslím si, že to je logické," řekl John na dotaz, zda lze očekávat odvolání policejního prezidenta. 

"Aby policie fungovala, musí mít fungujícího policejního prezidenta a současně musí mít ty partnery ve státním zastupitelství také fungující. Já si myslím, že s panem ministrem (spravedlnosti) Jiřím Pospíšilem se budeme domlouvat o tom, aby to neskřípalo mezi těmi resorty," podotkl John. Policie by podle něj měla ušetřit pět miliard korun. 

Co se týká ministerstva vnitra, John připomněl, že na pozici prvního náměstka bude člověk z ODS. Komorouse John jako náměstka nechce. "Pana Komorouse si vážím za jeho činnost v protidrogové politice, ale náměstkem nebude," konstatoval.

Zdroje: ČTK