John povede i nadále nejmenší vládní stranu VV

- Aktuality autor: red

Konference Věcí veřejných potvrdila v tajném hlasování podle očekávání Radka Johna v předsednickém křesle. Funkcí se mohou ujmout i jeho zástupci, které si vybral.

John obhájil pozici v čele nejmenší vládní strany v pondělní v internetové volbě takzvaných véčkařů. V Hradci Králové dostalo předsednictvo 169 z 192 hlasů. Proti bylo 21 delegátů, dva lístky nebyly platné. První místopředsedkyní je šéfka poslanců VV a dosavadní zástupkyně předsedy Karolína Peake.

Dalšími místopředsedy se stali poslankyně a dosavadní zástupkyně předsedy Kateřina Klasnová, nově poslankyně Dagmar Navrátilová, teplický zastupitel Tomáš Jarolím a poslanec a litvínovský starosta Milan Štovíček. Podle stanov VV si předseda své zástupce vybírá.

John se tajné volby neobával

"Uděláme vše pro to, abychom naplnili maximum z našeho programu," řekl po volbě John. Tajné volby se prý neobával, jedině, jak ironicky podotkl, kdyby delegáty podplatila "mocná ABL". bezpečnostní agentura patřila dříve neformálnímu lídru VV Vítu Bártovi, prodal ji svému bratrovi Matějovi.

O potvrzení nového vedení se hlasovalo tajnou volbou, jak to navrhl dosavadní předseda Radek John. Jeho návrh však prošel jen těsně. Z celkem 198 přítomných delegátů pro hlasovalo 99 lidí, pro přijetí bylo potřeba 95 hlasů. Proti tajné volbě se vyjádřilo 83 delegátů, čtyři se hlasování zdrželi.

Tagy: konference

Zdroje: ČTK