John podepsal demisi, šéf VV čeká na schůzku s Nečasem

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Vicepremiér a předseda Věcí veřejných Radek John už ve středu podepsal svou demisi a je připraven ji předat premiérovi Petru Nečasovi (ODS) při nejbližším setkání.

Řekl to Johnův blízký spolupracovník Jan Kubáček s tím, že předání dokumentu zpozdila operace, kterou měl předseda vlády naplánovanou na čtvrteční ráno a v jejímž důsledku výrazně omezil svůj dnešní a páteční program. 

"Dohodli se s panem premiérem Nečasem, že vzhledem k jeho operaci a rekonvalescenci si hned poté domluví schůzku, kde mu Radek John předá demisi," oznámil Kubáček. Vicepremiér a do dubna i ministr vnitra John rozhodnutí odejít z vlády médiím a poté i předsedovi vlády oznámil ve středu s tím, že necítí podporu pro protikorupční kroky. 

Podle všeho se tento týden nedohodl s Nečasem na složení svého třináctičlenného týmu. Premiérovi vadilo například jméno někdejšího Johnova náměstka na vnitru Michala Moroze či někdejšího šéfa Státního fondu životního prostředí Libora Michálka. Mezi lidmi, které chtěl John zaměstnat byl i Kubáček. 

Operace oka

John svou demisi formálně Nečasovi ve středu nepředal ani na podvečerním jednání koaličních špiček ve formátu K9. "Demise pana vicepremiéra je jím podepsaná a je připravena k přidání," řekl Kubáček. Termín schůzky s Nečasem zatím John připravený nemá. 

"Pan premiér má kvůli lékařskému zákroku ve čtvrtek a v pátek redukovaný program. O případné schůzce a předání demise nemám žádné informace," reagoval vládní mluvčí Jan Osúch. Nečas ráno v pražské vojenské nemocnici ambulantně absolvoval drobnou a dopředu plánovanou operaci oka. 

Program má redukovaný do pátku, v neděli Nečas odjíždí na krátkou cestu do Polska. Případná schůzka s Johnem by se tedy zřejmě měla odehrát nejdříve v úterý.

Tagy: podpis demise

Zdroje: ČTK