John bude připravovat pořad pro televizi Barrandov, tvrdí mediář.cz

- Aktuality autor: Michal Polák

Předseda Věcí veřejných a poslanec Radek John bude ve skupině Empresa media především připravovat pro televizi Barrandov pořad připomínající známé Na vlastní oči, napsal dnes server Mediář.cz. Politik tak zřejmě nebude mít na starosti investigativní žurnalistiku v časopise Týden, který Empresa media také vydává. 

Pořad, názvem odkazující na starší velmi populární investigativní sérii, kterou John spoluzaložil a roky připravoval v televizi Nova, by měl na TV Barrandov odstartovat někdy kolem přelomu roku, uvedl server. TV Barrandov do skupiny ovládané podnikatelem Jaromírem Soukupem patří od září. Šéfredaktor Týdne, který podle zpráv médií začali opouštět někteří novináři, František Nachtigall informaci pro Mediář.cz odmítl komentovat, už dříve ale serveru řekl, že psaní "není primární věc", na které se s Johnem dohodl. 

"Ke krokům vydavatelství se vyjadřovat nebudu a nechci," sdělil sám Soukup. 

John odešel z Novy v roce 2009 

Nova investigativní publicistiku pod názvem Na vlastní oči letos po pauze obnovila, na přípravě se opět podílejí někdejší Johnovi spolupracovníci Josef Klíma a Janek Kroupa. John sám z Novy odešel v roce 2009 poté, co se v médiích objevily podrobnosti o jeho angažmá v kontroverzní společnosti Ora print. V televizi byl od roku 1993, působil kromě jiného ve funkci šéfredaktora publicistiky. 

Server Lidovky.cz dnes uvedl, že z Týdne odchází ceněná autorka rozhovorů Renata Kalenská a zřejmě také několik dalších novinářů. Kalenská ale serveru přímo nepotvrdila, že důvodem jejího odchodu je nástup Radka Johna do nakladatelství. 

Johnovým poslaneckým kolegům se krok šéfa VV příliš nelíbí. TOP 09 žádá, aby se vzdal mandátu a chce přinejmenším jeho odvolání z čela bezpečnostního výboru.

Tagy: nova barrandov pořad

Zdroje: ČTK