Jméno Dienstbier ze senátu nezmizí, syn zřejmě vystřídá otce

- Aktuality autor: red

K vítězství v senátních volbách na Kladensku má blíž místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Po sečtení hlasů v polovině okrsků vedl se ziskem 64 procenta hlasů před kladenským primátorem Danem Jiránkem z ODS, který má 35 procent. Vyplývá to z výsledků hlasování na serveru www.volby.cz.

Dienstbier přesvědčivě vyhrál před týdnem už úvodní volební kolo se ziskem přes 44 procent hlasů. Pokud své vítězné tažení dotáhne do konce, získá pro svou stranu v Senátu znovu nadpoloviční většinu. Senátorem by se stal po svém otci, někdejším ministru zahraničí, který v lednu zemřel.

Malá účast

K finále senátních voleb podle dosavadních výsledků přišlo více než 17 procent voličů.  Jíři Dienstbier vystudoval Právnickou fakultu, má titul Mgr. Mezi lety 1990-1992 byl poslancem Sněmovny lidu Federálního shromáždění.

V letech 1994-1998 působil jako zastupitel městské části Praha 2, tuto funkci vykonává opět od roku 2006, kdy je mj. také předsedou kontrolního výboru.

Od roku 1997 je členem ČSSD, v současnosti je jejím stínovým ministrem spravedlnosti. Živí se jako advokát. V roce 2010 byl zvolen do Zastupitelstva hl.m.Prahy

Zdroje: ČTK