Jižní Moravu atakují průjmy. Nepodceňujte je zejména u malých dětí, varují hygienici

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Za poslední týden narostl počet průjmových onemocnění v Jihomoravském kraji o trojnásobek. Hygienici se prozatím zabývali 150 případy, v nichž figurují i malé děti. Právě pro nejmenší je průjem velmi nebezpečným onemocněním.

Toalety (ilustrační foto)

Toalety (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Hygienici upozorňují, že lidé by s příchodem teplého počasí měli lépe dbát na tepelné zpracování masa, vajec a mléka, ve kterých se kvůli vyšším teplotám rychleji množí bakterie. 

"Za poslední týden jsme zaznamenali 150 případů průjmových onemocnění. V dřívějších týdnech jsme řešili případů zhruba 40 až 50," uvedla vedoucí protiepidemiologického odboru Krajského hygienické stanice Jihomoravského kraje Renata Ciupek. Podle ní se počet ztrojnásobil kvůli teplému počasí. "Bakterie se rychleji množí hlavně v jídle živočisného původu, což je maso, mléko a vejce. Lidé si musí dát velký pozor na přípravu jídel právě z těchto surovin," upozornila. 

Mezi nemocnými hygienici zaznamenali jak dospělé, tak děti. "Některým byly tři roky, některým jeden rok. Právě děti jsou nejohroženější skupinou. Průjmová onemocnění těžko snáší, mohou vést k dehydrataci, což je nebezpečné nejen pro zdraví dětí, ale i pro jejich život," zdůraznila epidemioložka. Podle ní by hlavně matky měly dbát na opatrnost při podávání jídel dětem. 

Potraviny je nutné správně uchovávat. "Nikdo by neměl kupovat výrobky s prošlou zárukou, vejce je potřeba uchovávat v ledničce a mléko konzumovat pouze pasterizované. Ovoce a zeleninu je nutné umývat nezávadnou vodou. V létě je dobré se vyvarovat majonézovým salátům, mazlavým a měkkým salámům," uvedla Ciupek. 

Velmi důležitá je také dostatečná tepelná úprava. Léto je totiž spojené s grilováním a lidé mnohdy jedí maso nedostatečně udělané. "Teplota ve všech částech pokrmu musí dosáhnout nejméně 80 stupňů Celsia po dobu 20 minut. Maso musí být propečené až ke kosti. Vejce doporučujeme konzumovat pouze natvrdo vařená. Není dobré je jíst syrová," dodala Ciupek s tím, že lidé by měli zamezit také kontaktu syrové a uvařené potraviny a dodržovat i osobní hygienu rukou a kuchyňského náčiní s plochami k přípravě. 

Tagy: děti onemocnění průjem Jižní Morava

Zdroje: ČTK