Jiří Paroubek se vrací k literatuře. Knihy mu bude vydávat manželka Petra

- Aktuality autor: red

Poslanec za ČSSD a bývalý premiér Jiří Paroubek a jeho manželka Petra se budou věnovat literatuře, Paroubek podepsal smlouvu s vydavatelstvím Prostor na své další knihy a dostal na ně zálohu milion korun, jeho žena získá většinový podíl v nakladatelství Columbus.

Ve svém dnešním vydání o tom informovala Mladá fronta Dnes (MfD). Paroubková už připravila pro Columbus k vydání knihu svého manžela Česká Watergate o takzvané Kubiceho zprávě, dílo vychází tento týden.

Manželé mají zkušenost s psaním knih, bývalý premiér je autorem několika děl, které čerpají z jeho politické činnosti, Paroubková loni představila veřejnosti knihu s názvem V botičkách od Diora.

Columbus má pětimilionový obrat

O záměrech Petry Paroubkové stát se vydavatelkou informoval před časem deník Blesk. Paroubková získá za 120.000 korun většinový podíl v knižním nakladatelství Columbus, které loni vydalo její knihu. Columbus má pětimilionový obrat a loni skončil se ziskem téměř milionu korun. Podle MfD jeho zakladatel Martin Feldek na Paroubkovou převede know-how a nejspíš i majetek svého podniku. Už loni kvůli tomu založili společnost Columbus Holding, do níž přelijí majetek současné firmy.

Pod novým vedením bude údajně Columbus vydávat mimo jiné překlady světové poezie či paměti psychiatra Vladimíra Vondráčka.

V září vyjdou Paroubkovy paměti

Paroubek prodal práva na své další knihy podnikateli Aleši Ledererovi, už v září vyjdou jeho paměti, v nichž se vrátí k obnovení ČSSD v roce 1989, ke svému vztahu k bývalému předsedovi ČSSD Miloši Zemanovi či ke zrušeným volbám v roce 2009.

Paroubek byl v letech 2005 až 2006 premiérem, předtím byl rok ministrem pro místní rozvoj. V čele ČSSD stál čtyři roky, funkci předsedy opustil po loňských volbách do Poslanecké sněmovny. Letos už pokřtil svou knihu nazvanou Ve službě republice. Popsal v ní setkání se zhruba 40 zahraničními politiky v době, kdy zastával funkci předsedy vlády. V říjnu roku 2008 Paroubek křtil svou knihu Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata. Velká oslava skončila tragicky, když pozdě v noci nastala mezi dvěma hosty roztržka, při níž pražský hoteliér Bohumír Ďuričko zastřelil Václava Kočku mladšího.

Tagy: paroubek petra literatura knihy

Zdroje: ČTK