Jiří Krampol: Lidi nemají na žrádlo, na nic. Tady bude malér

- Aktuality autor: red

Máme tady ten nejodpornější kapitalismus, jaký existuje, říká herec a moderátor Jiří Krampol. Podle něj lidé už politiky nenávidí a je zaděláno na malér. Všude se jen platí a důchodci nezbývá na život. Krampol nechápe, jak je možné, že někdo poctivě celý život pracuje a má nakonec skončit na ubytovně, protože neuplatí z důchodu ani jedna plus nic.

Herec Jiří Krampol, který je znám jako podporovatel Jiřího Paroubka, je disgustovaný z toho, co se v posledních dnech děje ve sněmovně. Podle něj už politici kašlou na to, co si o nich lidé myslí.

„Jak já jsem se těšil po revoluci na kapitalismus. A teď tady máme ten nejodpornější kapitalismus, jaký existuje. Všichni byli natěšení na takový ten hezký baťovský kapitalismus, že když něco umíš, tak si vyděláš. Tady může umět každý co chce a není mu to nic platné," řekl ParlamentnímListům.cz znechuceně Krampol.

Ať si žvaněj kraviny, ale ať se starají o lidi

Pyšní se tím, že byl celý život nestraník. „Nikdy jsem nebyl v žádné straně, ale vždycky jsem se přikláněl k sociálně slabším, protože to vždycky a všude odnesou. Příklad. Beru nějaké prášky. Prášky mě stály patnáct set korun. Teď jsem si pro ně byl a zaplatil jsem za ně dva tisíce dvě stě korun, za ty samé prášky o šest stovek víc," uvádí herec příklad.

Pointa? „Mně příští rok bude čtyřiasedmdesát a zaplaťpánbůh si peníze k důchodu ještě vydělám. Ale představuju si nějakou babičku nebo dědečka, kteří se nemohou pohybovat, nemůžou si přivydělávat, tak si ty léky koupit nemohou, prostě na ně nemají. To je tragédie," zlobí se Krampol.

Podle něj je fuk, kdo je u moci, měly by ale platit nějaké nepřekročitelné principy. „To může být u moci jakákoliv vláda, žvanit jakékoliv kraviny, ale zdraví je přeci na prvním místě u každého člověka a je fuk co je to za režim. A postarat se o lidi, kteří celý život poctivě dělali snad musí být povinností každé vlády," říká Krampol.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Tagy: kritika peníze kapitalismus krampol

Zdroje: ČTK