Jihočeští studenti dnes opět vstupují do stávky

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Druhou demonstraci proti krajské koaliční smlouvě ČSSD a KSČM a proti tomu, že se radní pro školství stala komunistka, připravují na dnešek do Českých Budějovic studenti několika jihočeských středních škol a Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity. Akce začíná v 17:00 na Piaristickém náměstí a podle organizátorů se dá opět očekávat účast několika stovek lidí. 

KSČM a ČSSD.

KSČM a ČSSD.,zdroj: Mediafax

Vůdce třeboňský studentů Dominik Hořejší řekl, že demonstrace se uskuteční proto, že hejtman Jiří Zimola (ČSSD) a představitelé KSČM nejeví sebemenší známky snahy o nápravu současné situace. 

Volby v Jihočeském kraji vyhrála ČSSD, která vytvořila koalici s KSČM. Zastupitelé na prvním zasedání zvolili radní pro školství Vítězslavu Baborovou (KSČM), což vyvolává v kraji už několik dní emoce. Před zvolením Baborové učitel třeboňského gymnázia Martin Rosocha sepsal petici proti tomu, aby krajské školství vedl zástupce komunistů. Petici podepsalo přes 10.000 lidí. Studenti třeboňského gymnázia předminulé pondělí vstoupili do stávkové pohotovosti a postupně je podpořily další školy včetně Jihočeské univerzity. Před týdnem pak několik středních škol a pedagogická fakulta vstoupily do hodinové stávky. 

Vítězslava Baborová.

Vítězslava Baborová.,zdroj:kscm.cz

Nevoli jihočeských studentů podpořilo například i vedení literárního PEN klubu. Jménem předsedy Jiřího Dědečka vyzvalo hejtmana Zimolu, aby znovu zvážil obsazení místa radní pro školství.

Tagy: ČSSD komunismus studenti Jižní Čechy KSČM

Zdroje: ČTK