Jednatel Likérky Drak Čaniga čelí už druhému policejnímu obvinění

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Policie podruhé obvinila jednatele Likérky Drak Pavla Čanigu spojovaného s metanolovou aférou. Podle kriminalistů krátil daň a ohrozil životní prostředí. Hrozí mu až osmileté vězení. Dnes to řekla mluvčí zlínské policie Jana Macalíková a dodala, že vyšetřovatelé nebudou navrhovat pro Čanigu umístění do vazby. Zlínský státní zástupce Roman Kafka dnes řekl, že Čaniga není tentokrát stíhaný v souvislosti s metanolovou kauzou. 

Pavel Čaniga

Pavel Čaniga,zdroj: Isifa.com

Podle Macalíkové byla z daňových úniků obviněna i samotná Likérka Drak. Likérka loni v září odvedla spotřební daň zhruba 3,7 milionu korun, Čaniga ale podle policie nepřiznal minimálně dalších 2,7 milionu korun. Kriminalisté na to přišli v souvislosti s incidentem, kdy na konci září zaplavilo asi 32.000 litrů alkoholu vypuštěného z Likérky Drak čističku odpadních vod v Bystřici pod Hostýnem. Bylo v něm údajně zhruba 9500 litrů čistého etanolu. 

Vypuštěný alkohol prý likérka skladovala bez dokladů, neprošel žádnou evidencí. Čaniga podle kriminalistů zaměstnancům přikázal, aby alkohol vylili do kanálu. Čističce tím vznikla škoda téměř 150.000 korun. 

Čanigovo první obvinění z šíření jedovatého alkoholu, který má na svědomí čtyři desítky zmařených lidských životů, bylo zhruba po měsíci zrušeno loni v listop

Tagy: likérka Drak Kauza metanol

Zdroje: ČTK