Javorový sirup za miliony dolarů! Policie vyšetřuje opravdu velmi sladkou krádež

- Aktuality autor: Danica Klein

Sladkou loupež šetří policie v kanadském Quebeku. Z místního skladiště zmizel javorový sirup za miliony dolarů, byť zatím není jasné, kolik přesně ho bylo ukradeno.

Krádež byla objevena minulý týden během rutinní kontroly skladiště St-Louis-de-Blandford, kde byl sirup dočasně uchováván. Federace quebeckých producentů javorového sirupu, která je odpovědná za globální strategické rezervy této komodity, se zprávu o krádeži původně snažila utajit v naději, že policie zločin rychle vyšetří.

Ve skladišti bylo uloženo asi pět tun sirupu v hodnotě převyšující 30 milionů kanadských dolarů (více než 601 milionů korun). Anne-Marie Grangerová-Godboutová, výkonná ředitelka federace, uvedla, že se organizace stále snaží zjistit, kolik sirupu zmizelo, a o odhadech odmítla spekulovat.

Mluvčí quebecké policie nicméně potvrdil, že ztráta je "značná". "Víme, že bylo ukradeno za miliony dolarů," řekl seržant Richard Gagné. "Je to opravdu velké množství." 
Podle Grangerové-Godboutové si ale nikdo nemusí dělat obavy, že by na trhu byl nedostatek typicky kanadského produktu. "Javorového sirupu máme pořád dost," ujistila. "Žádné výpadky v dodávkách nehrozí."

Tagy: policie krádež

Zdroje: ČTK