Janoušek požádal o odklad. Do vězení měl nastoupit 18. listopadu

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 14. 11. 2014 14:11) - Aktuality autor: art

Lobbista Roman Janoušek odsouzený ke 4,5ročnímu trestu za to, že v opilosti srazil ženu autem, měl do vězení nastoupit v úterý 18. listopadu, píše bulvární deník Blesk. Soud termín nástupu nepotvrdil. Janoušek v každém případě v řádném termínu nejspíš nenastoupí, požádal o odklad ze zdravotních důvodů. Jeho žádost dorazila do datové schránky soudu v pátek. 

Janoušek se snaží vyhnout vězení, jak to jen jde. Za chvíli z toho bude napínavý seriál

Janoušek se snaží vyhnout vězení, jak to jen jde. Za chvíli z toho bude napínavý seriál,zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

V rukou má zdravotní posudek ředitele vrchlabské nemocnice Vladimíra Drymla, který doporučuje, aby Janoušek před nástupem do vězení podstoupil další operaci. Janouškův právník Vít Široký už před časem prohlásil, že jeho klient má po operaci hlavy problémy a měl by absolvovat další zákrok.

 "V případě jakéhokoliv poranění hlavy může hrozit i smrt," podotkl v pátek Dryml. Podrobnosti ke zdravotnímu stavu Janouška sdělit odmítl, stejně tak se nevyjádřil ani k tomu, zda podle je odklad nástupu podle jeho názoru nutný. "Rozhodnutí nechám na příslušném soudci," dodal chirurg.  

O odkladu rozhodne předseda soudního senátu, který ho může na základě lékařského doporučení schválit, pokud by nástup do vězení mohl ohrozit život či zdraví odsouzeného.

Pokud ho ovšem neschválí, Janoušek může předložit lékařskou zprávu věznici při nástupu (v jeho případě by to byla Ruzyně). Ta pak vyhodnotí jeho zdravotní stav a navrhne soudu buď přerušení výkonu trestu nebo odklad.

Tagy: Česko kauza Janoušek česká politika justice a soudy zločin a trest

Zdroje: ČTK