Jak Obama pohostí indického premiéra, který drží hladovku?

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Indický premiér Naréndra Módí bude během oficiální návštěvy Spojených států držet půst. Je tak otázkou, jak ho pohostí prezident Barack Obama na společné večeři. Aby nedošlo k faux pas, premiér prý ze svých nároků sleví a ochutná alespoň polévku. Nebude tak muset sedět s prázdným talířem.

Ilustrační foto

Ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Indie před oficiální návštěvou svého premiéra Naréndry Módího ve Spojených státech řeší i jeden neobvyklý problém - čím americký prezident Barack Obama pohostí Módího při společné večeři, když indický premiér zrovna bude držet půst. Podle indických médií Módí každoročně drží hladovku během devítidenního hinduistického svátku Navarátrí, který letos připadne právě na dobu jeho cesty do USA.

Premiér v USA stráví pět dní: přicestuje 26. září a slavnostní večeři s Obamou má naplánovanou na 29. září. Pro Bílý dům Módího hladovka představuje vážnou komplikaci - pracovníci protokolu si jen obtížně dokážou představit, že během banketu by indický premiér jako jediný seděl nad prázdným talířem.

Módí prý během pravidelného půstu pije pouze vodu a tráví čas cvičením jógy a meditacemi. Nyní ale možná ze svých zvyklostí sleví, napsal indický deník The Economic Times. "Třeba si dá symbolicky polévku, salát, ovoce nebo šťávu," řekl deníku člen premiérova štábu.

Tagy: Indie Bílý dům premiér hladovka Barack Obama večeře

Zdroje: ČTK