Italská herečka se vymluvila na nemoc, aby mohla na večeři s Putinem. Nyní ji čeká soud

- Aktuality autor: Petr Kubec

Italská herečka Ornella Mutiová zrušila v prosinci roku 2011 divadelní vystoupení v severoitalském Pordenone, aby mohla zajít na večeři s tehdejším ruským premiérem Vladimirem Putinem a americkým hercem Kevinem Costnerem. Do divadla v den konání hry poslala však omluvenku, že se nemůže dostavit ze zdravotních důvodů. Teď se bude zpovídat u soudu kvůli podvodu.

Ornella Muti na filmovém festivalu v Moskvě, 2013

Ornella Muti na filmovém festivalu v Moskvě, 2013,zdroj: Profimedia.cz

Devětapadesátiletou Mutiovou čekají před soudem nepříjemné chvilky. Bude totiž muset vysvětlovat, proč v prosinci 2011 vedení divadla v Pordenone obelhala. Těsně před plánovaným představením komedie L’ebreo od Gianniho Clementiho, v němž hraje hlavní roli, poslala do divadla omluvenku i s lékařským osvědčením, že trpí zánětem hrtanu, kašlem a horečkami a musí strávit nejméně pět dní v klidu na lůžku.

Představení se zrušilo, o několik dní později se ale zjistilo, že Mutiová byla v den, kdy měla v Pordenone hrát, hostem na charitativní večeři v ruském Petrohradu. Objektiv fotografa ji zachytil, jak sedí u VIP stolu s Putinem a americkým hercem Kevinem Costnerem.

Mutiová, vlastním jménem Francesca Romana Rivelliová, se začala ve filmech objevovat už jako mladá dívka a rychle se o ní začalo mluvit jako o novém sexsymbolu. Přestože její sláva přesáhla hranice Itálie, její pokusy prosadit se v Hollywoodu nevyšly, a Mutiová tak zůstala věrná především domácí kinematografii. Natočila desítky filmů, mimo jiné snímky Lidový román, Novomanželka, První láska, Nová strašidla, Odumírání lásky, Swannova láska či Kronika ohlášené smrti.

Tagy: petrohrad podvod

Zdroje: ČTK