Islamisté z hnutí Boko Haram unesli 80 lidí, hlavně dětí. Vláda část osvobodila

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 19. 1. 2015 13:49) - Aktuality autor: roj

Bojovníci Boko Haram v neděli v Kamerunu unesli skupinu 80 lidí, ve které bylo zhruba 50 dětí od 10 do 15 let. Únos se snažili zmařit vojáci, ale nepodařilo se jim to. Během akce teroristé zabili tři osoby a zničili 80 domů. Mluvčí kamerunského ministerstva obrany dnes oznámil, že se vládě podařilo osvobodit 24 rukojmích.

Útoky extremistů z hnutí Boko Haram jsou stále intenzivnější (snímek z jejich útoku v Nigérii)

Útoky extremistů z hnutí Boko Haram jsou stále intenzivnější (snímek z jejich útoku v Nigérii),zdroj: Profimedia.cz

Jde o největší akci islamistů z hnutí Boko Haram na území Kamerunu, na jehož sever bojovníci pronikli ze svých základen v sousední Nigérii.

Právě do Kamerunu a Čadu se v poslední době akce extremistů z hnutí Boko Haram rozšířily. Na sever Kamerunu proto v sobotu vyjely na obranu stovky obrněných vozidel a tanků čadské armády. Nicméně ani vojenská hlídka nedokázala po dvouhodinovém boji únosu zabránit.

Hnutí začátkem roku zveřejnilo video, ve kterém Kamerunu vyhrožuje větším počtem útoků a atentátem na kamerunského prezidenta Paula Biyu.

V poslední době také Boko Haram stále častěji k útokům používá ženy a děti, před týdnem provedly dva atentáty dívky zhruba ve věku 10 let. 

Tagy: Nigérie extremismus Boko Haram únosy terorismus a násilí

Zdroje: ČTK