Islamisté postříleli 56 vojáků Asadových vojáků a zmocnili se letiště

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 19. 9. 2015 14:18) - Aktuality autor: pal

Syrští islamisté postříleli 56 vládních vojáků na letecké základně v provincii Idlib. Další desítku vojáků islamisté zajali. V sobotu o tom informovali syrští ochránci lidských práv, kteří celou situaci monitorují.  

Islamisté dobyli leteckou základnu v provincii Idlib, kde postříleli 56 vládních vojáků

Islamisté dobyli leteckou základnu v provincii Idlib, kde postříleli 56 vládních vojáků,zdroj: Profimedia.cz

Členové extremistických skupin včetně fronty An-Nusra napojené na Al-Káidu se podle Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) ve středu zmocnili vojenského letiště v provincii Idlib na severozápadě země, které bylo poslední baštou Asadovy armády stahující se z této oblasti.

Povstalci postříleli 56 vojáků a zhruba 40 dalších zajali, řekl izraelskému deníku šéf organizace odvolávající se na zprávy svědků z místa.

Podle informací agentury AP bylo ze zmíněných 56 příslušníků ozbrojených sil 45 hromadně zastřeleno v pátek na ranveji letiště.

K podobným "popravám" se přitom uchylují spíše příslušníci Islámského státu, v podání fronty An-Nusra jde podle AP o výjimku.

Syrská armáda odmítla zprávu komentovat, pouze potvrdila, že ve středu vojsko základnu opustilo.

Syrská armáda oslabená dlouhými boji se v posledních měsících stáhla z řady míst v provinciích vzdálenějších od hlavního města a soustřeďuje se na obranu strategických oblastí.

Prezident Asad v rozhovoru tento týden řekl, že jeho vláda stojí o vytvoření společné síly proti teroristům, k nimž řadí nejen islámské radikály, ale také oponenty svého režimu.

Tagy: Sýrie zahraničí konflikt v Sýrii trest smrti a popravy

Zdroje: ČTK