Islám do Německa nepatří, myslí si těsná většina Němců

- Aktuality autor: Michal Polák

Někdejší prezident Christian Wulff dříve prohlásil, že islám je součástí Německa. Těsná většina Němců ale jeho názor nesdílí. V průzkumu 52 procent dotazovaných uvedlo, že muslimská víra k jejich zemi nepatří. Stejný názor jako exprezident sdílí jen 44 procent dotazovaných. 

Muslimové v Německu

Muslimové v Německu,zdroj: Getty Images

Islám jako součást německé společnosti akceptují zejména příznivci politické strany Spojenectví 90/Zelení a lidé ve věku 14 až 29 let. 

Tento názor sdílí polovina voličů sociálních demokratů a 36 procent příznivců Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové a Křesťanskosociální unie (CSU). Více než dvě třetiny obyvatel východního Německa soudí, že islám součástí německé společnosti není.

Tento názor je podle průzkumu velmi rozšířený mezi voliči eurokritické strany Alternativa pro Německo, přiklonilo se k němu 82 procent dotazovaných příznivců této strany. 

Těsná většina obyvatel Německa, tedy 53 procent, zastává názor, že nepřátelské postoje vůči muslimům jsou stejně zavrženíhodné jako projevy antisemitismu. 

Tagy: Německo průzkumy islám muslimové víra

Zdroje: ČTK