Írán hledá nejlepší karikaturu Islámského státu. Zúčastnit se může kdokoli

MAGAZÍN - Aktuality autor: pal

Skoro 280 karikatur hnutí Islámský stát (IS) bude od neděle "zdobit" teheránské ulice. Jde o vítěze mezinárodní soutěže, uspořádané v Íránu. Jejich autory byli kromě domácích i zahraniční kreslíři, kteří z bezpečnostních důvodů vystupují pod pseudonymy. 

Ilustrační foto: Výstava karikatur

Ilustrační foto: Výstava karikatur,zdroj: Profimedia.cz

Práce budou vystaveny i v teheránské galerii karikatur, kde se konala také výstava nejlepších kreseb na téma popírání holokaustu. Jedna z karikatur Islámského státu znázorňuje vůdce této radikální skupiny abú Bakra Bagdádího. Před stěnou, z níž stéká krev, stojí s vousy, které vyrůstají z tváří jako čepele nožů.

Jedna kresba znázorňuje uchazeče o členství v IS před kontrolním rámem, u něhož všichni odkládají do připraveného koše srdce a mozek. Další příspěvky ukazují IS jako barbarské ničitele kulturních památek.

Íránský účastník soutěže Šodžájí Tabátbájí íránské televizi Press TV řekl, že IS se "snaží vydávat za islámskou organizaci, ale ve skutečnosti s islámem nemá nic společného". Ředitel pořádající společnosti Mohammad Habíbí o Islámském státu hovoří jako o "parazitech páchajících zločiny na lidstvu a kultuře".

Tagy: Írán zahraničí Islámský stát zajímavosti a kuriozity kultura a duchovno víra a náboženství karikatury IS

Zdroje: ČTK