Inspekce zavřela Penny v Hradci Králové kvůli velkému výskytu myší

- Aktuality autor: Michal Polák

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) dnes uzavřela Penny Market v ulici Akademika Bedrny v Hradci Králové kvůli velkému výskytu myší. Na místě byl myší trus a ohlodané potraviny. Dnes to oznámil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle kontrolorů měl obchod problémy s hlodavci opakovaně. 

Myš, ilustrační foto

Myš, ilustrační foto,zdroj: Profimedia.cz

"Při dnešní kontrole inspekce zjistila množství stop přítomnosti škůdců, zejména myší trus a několik balení mouky poškozených myším požerem," sdělil výsledky prověrky Kopřiva. Stopy škůdců našla inspekce ve stejné prodejně už 26. února, ale v menším rozsahu. Jenže obchod ani více než týden poté, co SZPI nařídila deratizaci problém s myšmi nezvládl, stop po hlodavcích dokonce naopak přibylo. 

"Přítomnost hlodavců v prodejně potravin i zázemí je závažným porušením hygienických předpisů," uvedl mluvčí inspekce. Hradecký Penny Market tak nesplňoval podmínky pro zachování zdravotní nezávadnosti potravin, a proto musel být okamžitě uzavřen. Prodejnu podle Kopřivy může firma znovu otevřít teprve, až bude vyloučeno, že by potraviny mohli znečistit hlodavci. "S kontrolovanou osobou inspekce zahájí správní řízení o uložení sankce," doplnil. 

Tagy: Hradec Králové Hradecký kraj Penny market myši

Zdroje: ČTK