Inspekce zadržela policistu, který prý vydíral viníka nehody

- Aktuality autor: red

Policejní inspekce zadržela v neděli pražského dopravního policistu, který je podezřelý z toho, že vydíral viníka dopravní nehody. Požadoval od něj 100.000 korun za výměnu dokumentace ve spisu.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Tvrdil, že ve spise jsou informace o údajném pozitivním testu na návykovou látku u účastníka nehody a že je za peníze nahradí testem s negativním výsledkem. Policista je podezřelý ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a přečinu vydírání, informovala dnes mluvčí inspekce Radka Sandorová.

Dodala, že v případě odsouzení mu hrozí šestiměsíční až čtyřleté vězení a propuštění ze služebního poměru bez nároku na výsluhy.

Příslušníci inspekce zadrželi podezřelého policistu bezprostředně po předání požadované hotovosti přímo na policejní služebně, kde peníze převzal. Sandorová uvedla, že policista požadoval po viníkovi dopravní nehody nejprve 100.000 korun. Když zadržený policista zjistil, že viník nehody tuto finanční částku nemá, navrhl mu, aby peníze postupně splácel. Za to ale chtěl navíc 20.000 korun.

Tagy: policie vydírání

Zdroje: ČTK