Ingr tvrdí, že si incident nepamatuje. Soud má usvědčující telefonát na záchranku

- Aktuality autor: Michal Polák

Boris Ingr se loni 3. srpna bezprostředně po napadení své manželky, spisovatelky Simony Monyové přiznal, že ji pobodal. Vyplývá to z jeho telefonického rozhovoru se zdravotnickou záchrannou službou, kterou přivolal na místo činu. Operátorce na tísňové lince řekl, že jeho manželka krvácí "z břicha, hrudníku, odevšad" a na její dotaz, kdo jí pobodal, odpověděl "já".

Ingr ale nyní tvrdí, že si na okolnosti jeho údajného konfliktu nevzpomíná. Přestože svědci vypověděli, že se v domě Monyové před její vraždou hádali, neví ani, co mohlo být předmětem sporu. Obžalovaný dnes u soudu zopakoval, že si nic nevybavuje a nemá pro to ani žádné vysvětlení.

Znalkyně z oboru psychiatrie Marta Holanová ale v uplynulých dnech uvedla, že Ingr ví, co spáchal, jen to účelově popírá. Nyní mu hrozí až 18 let vězení. Doznání se k pobodání Monyové dnes zaznělo u Krajského soudu v Brně, když nechal tamní trestní senát přehrát audionahrávku rozhovoru záchranářů s Ingrem.

Dnes padne návrh trestu

Soud dnes čte listinné důkazy ke kauze. Předpokládá se, že odpoledne padnou závěrečné návrhy, tedy návrhy trestu pro Ingra. Rozsudek se ale neočekává. Soud si patrně nechá několik dní na uvážení výšky případného trestu pro Ingra.

Z dosavadních důkazů přednesených u soudu vyplývá, že manželství Ingrových bylo bouřlivé. Obžalovaný jej označil za Itálii. Nebyla v něm nouze o časté hádky a fyzické napadání. Znalci připustili, že Monyová byla s největší pravděpodobností obětí domácího násilí. Krátce před vraždou se spisovatelka podle svědků rozhodla, že vztah s Borisem ukončí rozvodem. Jméno Monyová používala jen jako umělecký pseudonym.

Tagy: smrt soud vražda monyová Ingr

Zdroje: ČTK