Indy rozzuřilo opakované hromadné znásilnění 12leté dívky, která poté zemřela

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Obyvatele Kalkaty na východě Indie rozzuřil další případ hromadného znásilnění. Obětí se již v říjnu ve dvou dnech po sobě stala 12letá dívka, která v úterý podlehla těžkým popáleninám. Indické úřady i příbuzní se původně domnívali, že se pokusila spáchat sebevraždu, nyní ale podle agentury DPA vyšlo najevo, že se ji rozhodli upálit známí mužů, které policie v souvislosti se znásilněním podezřívá. 

Protesty v Indii

Protesty v Indii,zdroj: news.com.au

Pitva navíc prokázala, že Indka byla těhotná, uvedl server Hindustan Times. Testy DNA mají nyní prokázat, zda je otcem některý z obviněných mužů. Těm v případě usvědčení hrozí trest smrti. 

Dívka se poprvé stala obětí hromadného znásilnění na konci října, kdy ji na jednom z kalkatských předměstí přepadla skupina více než šesti mužů. Ti ji znásilnili také následující den, když se vracela domů z policejní stanice, kde případ nahlásila. 

Před Vánocemi byla dívka hospitalizována s těžkými popáleninami. Její příbuzní nejdříve předpokládali, že se ze zoufalství rozhodla spáchat sebevraždu. Před svým skonem však učinila prohlášení, ve kterém z pokusu o upálení obvinila dva kamarády skupiny mužů, kteří ji znásilnili. 

Ve středu se podle portálu usatoday.com místní policie zmocnila pohřebního vozu a neúspěšně se pokusila nechat tělo spálit. Rodině navíc vzkázala, ať se "vrátí do rodného Biháru". Rodiče také tvrdí, že se je místní představitelé za doprovodu několika "ranařů" pokusili přimět k tomu, aby jim vydali úmrtní list potřebný ke kremaci. 

Počínání úřadů vyvolalo ve středu velkou bouři nevole a obyvatelé tohoto východoindického města vyšli na protest do ulic. Demonstrace se konaly také ve čtvrtek. 

Skupinová znásilnění nejsou v Indii výjimečná. Předloni touto zemí otřásl případ 23leté studentky, která se v jedoucím autobusu v metropoli Dillí stala obětí brutálního hromadného znásilnění. Svým zraněním později podlehla. 

Tato událost vedla k zavedení přísnějšího zákona týkajícího se znásilnění a ke zřízení zvláštních zrychlených soudních řízení k souzení podezřelých. I přes tento pokrok ženy v Indii nadále žijí v každodenním strachu ze sexuálně motivovaných útoků, které zdaleka nepominuly, a jejich oběti se často setkávají s lhostejným přístupem policie, poznamenal nedávno server BBC News. 

Tagy: Indie skupinové znásilnění

Zdroje: ČTK