Indický učitel jógy sexuálně zneužil německou turistku

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Policie v indickém svazovém státě Góa hojně navštěvovaném turisty zadržela v úterý učitele jógy, který je obviněn z toho, že znásilnil třiatřicetiletou německou turistku. Informovala o tom dnes agentura AFP. 

Znásilnění (ilustrační foto)

Znásilnění (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Šestatřicetiletý Krišna Šarma byl zatčen na místním letišti, když se snažil ze státu Góa utéct, řekl AFP policejní inspektor Tušar Vernekar. Policie Šarmu viní z toho, že v pondělí v noci znásilnil německou turistku v jejím bungalovu; vyšetřování stále pokračuje. 

Tento případ následuje poté, co minulý měsíc policie ve státě Góa zatkla šéfredaktora jednoho z hlavních indických investigativních časopisů obviněného ze znásilnění kolegyně. Za to mu v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení. 

Otázka obtěžování žen a vysokého počtu znásilnění se v Indii dostala do ohniska pozornosti po značně medializovaném případu studentky, kterou před koncem loňského roku v Dillí brutálně znásilnila skupina mužů v jedoucím autobuse. Dívka později zraněním podlehla. Její smrt vyvolala mohutné protesty po celé zemi a přiměla vládu změnit zákony, aby lépe chránily práva žen. 

Tagy: Indie znásilnění

Zdroje: ČTK