Hušák: Obvinění o ničení dokumentů v Sazce jsou lži

- Aktuality autor: Danica Klein

Předseda představenstva a generální ředitel loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák se ohradil proti výrokům Kamila Zieglera ze společnosti PPF o tom, že by se v Sazce mohly ničit některé dokumenty. Hušák tato tvrzení nazval nehoráznou lží a bude se prý proti nim bránit soudně.

Věřitelé Sazky navrhli v pátek konkurz společnosti, jeho účinky nastanou zveřejněním v insolvenčním rejstříku. "V žádném případě se v Sazce neskartovaly a neskartují žádné materiály. Není pravdou a je absolutním výmyslem, že by se činily jakékoliv kroky ke znemožnění nedělního losování Sportky a Šťastných deset. Nikdy jsem nedělal a nedělám kroky, které by byly v rozporu se zákonem. Sazka do poslední chvíle, do které na ni budu mít vliv, bude fungovat standardně," uvedl Hušák.

Nejasné signály

"Znepokojují nás poslední zprávy o skartaci materiálů, nabídky klíčovým zaměstnancům Sazky ze strany konkurenční Fortuny činěné s vědomím generálního ředitele. Ano, máme také signály o horečné aktivitě v Sazce během víkendu, která mohla vést ke znemožnění nedělního losování Sportky a Šťastných deseti. Ty signály nesvědčí o ničem dobrém," řekl Mladé frontě Dnes Ziegler. Ten stojí v čele týmu, který má vedení Sazky převzít.

Stovky milionů

Schválením konkurzu představenstvo Sazky ztrácí oprávnění nakládat s majetkem firmy a toto oprávnění přechází na správce Sazky. Proti rozhodnutí o konkurzu se chce ale ještě odvolat Hušák, stejně jako Penta, která s Hušákem v posledních měsících spolupracovala.

Další z dnešních očekávaných událostí kolem Sazky má být jednání věřitelského výboru s insolvenčním správcem Josefem Cupkou o zajištění peněz na vyplácení výher a provoz Sazky. K tomu budou potřeba stovky milionů, možná až půl miliardy korun, uvedl v neděli předseda věřitelského výboru Josef Novotný.

Hlavní slovo mají ve věřitelském výboru skupiny PPF a KKCG. Sazka se do insolvence dostala kvůli problémům se splácením výstavby O2 areny. Jejími akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu. Sazka je v úpadku od konce března.

Tagy: kauze sázka hušák

Zdroje: ČTK