Hudebním světem otřásl další odchod. Zemřela Whitney Houston (†48)

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO/VIDEO. Americká zpěvačka a herečka Whitney Houstonová zemřela v sobotu ve věku 48 let. Příčina smrti není zatím známá. Smrt Houstonové oznámila její mluvčí Kristen Fosterová. Zpěvačka, která se v minulosti potýkala s drogami, zemřela v losangeleském hotelu Beverly Hilton. Její tělo identifikovali přátelé a příbuzní, kteří s ní byli v hotelu ubytovaní.

Houstonová patřila mezi největší popové hvězdy a mimo jiné také účinkovala ve filmu Osobní strážce po boku Kevina Costnera. Zemřela v předvečer každoročního předávání cen Grammy, kde měla vystoupit. Sama přitom toto ocenění získala již šestkrát.

Zpěvačku podle agentury DPA našli její přátelé a spolupracovníci mrtvou ve vaně hotelového pokoje. Když byla asi hodinu v koupelně a nereagovala na klepání, vešli dovnitř. Mark Rosen z policie v Beverly Hills reportérům řekl, že policie obdržela tísňové volání od hotelové ostrahy v 15:43 (0:43 SEČ). Následný zásah záchranářů byl velmi rychlý, protože zdravotníci již byli v hotelu kvůli nadcházející ceremonii Grammy. Resuscitace byla nicméně neúspěšná.

Žádné známky násilí

Rosen řekl, že lékař prohlásil Houstonovou za mrtvou v jejím hotelovém pokoji v sobotu v 15:55 místního času (v neděli v 0:55 SEČ). "Nejsou tu žádné zjevné známky nějakého kriminálního úmyslu," dodal.

Tělo Houstonové koroner po několika hodinách převezl do márnice, kde patologové provedou pitvu. Brian Elias z úřadu losangeleského koronera uvedl, že termín ohledání prozatím stanoven nebyl.

Na zpěvaččinu smrt okamžitě reagovali mnozí fanoušci a přátelé z hudebního průmyslu. "Zpráva o odchodu Whitney mne naprosto zlomila. Vždy jsem litoval, že jsem neměl příležitost s ní pracovat. Byla skutečný originál a nesrovnatelný talent. Budu ji hrozně postrádat," uvedl legendární hudební producent Quincy Jones. Agentura AP uvedla, že osmnáctiletá dcera Houstonové byla dnes ráno z blíže neupřesněných příčin hospitalizována.

Neupravená a zmatená

V souvislosti s úmrtím média zveřejnila zprávy z posledních dnů života zpěvačky. Portál dailyecho.co.uk napsal, že tento týden vystoupila na jedné z oslav před nadcházejícím udílením cen Grammy. Fotografie, které byly pořízeny po jejím odchodu z klubu, ji prý ukazují neupravenou a zmatenou.

Portál TMZ s odvoláním na svědky tvrdí, že Houstonová v noci před smrtí "tvrdě pařila" v hotelu Beverly Hilton a že s přáteli popíjela v tamním baru. V jejím pokoji se prý našla antidepresiva. Oficiálně to ale nikdo nepotvrdil.

Ovlyvnila Christinu Aguileru i Mariah Carey

Houstonová vydala sedm studiových alb a v samotných Spojených státech prodala přes 55 milionů nahrávek. Divoké manželství se zpěvákem Bobbym Brownem, s nímž se rozvedla v roce 2007, společně s alkoholem a drogami jí však kariéru ničily. Houstonová prošla několika odvykacími kúrami, naposledy loni. Předloni přitom oznámila návrat na scénu. Na následném evropském turné však podle kritiků působila jako duchem nepřítomná a selhával jí hlas. Některé plánované koncerty nakonec byly zrušeny.

Od poloviny osmdesátých do konce devadesátých let minulého století patřila Houstonová k nejprodávanějším zpěvačkám. Ovlivnila celou generaci mladších zpěvaček od Christiny Aguilerové po Mariah Careyovou.

Tagy: smrt Houston

Zdroje: ČTK