Hrůzná čísla izraelské ofenzívy: 10 dní bojů a více jak 300 palestinských obětí

- Aktuality autor: Michal Polák

Izraelská ofenzíva v pásmu Gazy dnes pokračuje už jedenáctý den. Počet palestinských obětí podle světových agentur již překročil 300 a jsou mezi nimi i ženy a děti. 

Izraelská armáda v pásmu Gazy

Izraelská armáda v pásmu Gazy,zdroj: Profimedia.cz

Dnešní útok, při kterém přišlo o život 7 lidí, zasáhl skupinu, která se nacházela u východu z mešity ve vesnici Chán Júnis, upřesnil mluvčí palestinské záchranné služby. Tři oběti jsou podle něj z téže rodiny. 

Od začátku izraelské ofenzivy v palestinském Pásmu Gazy 8. července přišlo podle palestinského ministerstva zdravotnictví o život již přes 300 Palestinců. Dvě třetiny z nich tvoří civilisté, mezi nimi jsou ženy i děti. 

Izraelské síly dnes pokračují v pozemní ofenzivě, kterou v Pásmu Gazy zahájily ve čtvrtek. Agentura Reuters uvedla, že od čtvrtka si násilnosti v Pásmu vyžádaly 65 palestinských obětí, z nichž minimálně 15 bylo méně než 18 let. 

Izraelská armáda ničí tunely

Izraelská armáda sdělila, že v Pásmu Gazy především ničí tunely, které palestinští radikálové používají k pronikání do Izraele, a také odpalovací zařízení, jimiž ostřelují izraelské území. Od začátku pozemní operace bylo z Pásma Gazy vypáleno nejméně 135 raket, nevyžádaly si ale žádné zraněné, napsala agentura Reuters. 

V pátek izraelská armáda oznámila první ztrátu ve svých řadách, vojáka ale zřejmě omylem zabili jeho vlastní kolegové, uvedla dnes agentura Reuters. 

Tagy: Izrael Palestina Asie Blízký východ palestinsko-izraelský konflikt smrt civilistů

Zdroje: ČTK